Sp3 wita na stronie

Linki do rekrutacji ważne od 1 marca 2024r. od godz. 8.00

Do klas pierwszych

Witryna kandydata (vulcan.net.pl)

Do przedszkola i zerówek

Witryna kandydata (vulcan.net.pl)

Krótka relacja z Dni otwartych 2024

Zapraszamy na Dzień otwarty . To już dziś

„EKOPRACOWNIA” dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji, w kwocie 45 225 zł”

Zapraszamy na piosenkę „Felicita” w wykonaniu naszych uczniów 🎼🎶🎤. „Felicita” czyli „Szczęście”😁, ponieważ właśnie szczęścia życzymy Wam w rekrutacji do mobilności do programu Erasmus+!!! I szczęścia i bezpieczeństwa życzymy na wakacyjny czas❤️🌞⛱️

„Oda do radości” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.🎤🎼🎶 Przygotowując się do tegorocznej mobilności, promując nasz udział w programie Erasmus+🇪🇺, uczestniczyliśmy w różnych formach zajęć. Poznawaliśmy Unię Europejską, program Erasmus+, kraje unijne🇮🇹🇬🇷. Poznaliśmy również hymn Unii Europejskiej i oczywiście zaśpiewaliśmy go. 🎤„Oda do radości”, także: „Do radości” to poemat Fryderyka Schillera, powstały w listopadzie 1785. Ostateczna wersja autorska pochodzi z 1803 roku. Utwór jest znany z fragmentów pochodzących z IX symfonii Ludwiga van Beethovena.

W ramach promocji mobilności w programie Erasmus+ 🇪🇺 poznawaliśmy kulturę, historię, geografię krajów unijnych, w tym Włoch 🇮🇹 – celu naszej tegorocznej wyprawy!🫶 Jeszcze w czasie roku szkolnego odbywały się lekcje tematyczne, w czasie których już tak jakby „wędrowaliśmy” po Europie, sporo już wiemy, tak się nam przynajmniej wydaje 🤣, więc zostało tylko pojechać i zobaczyć wszystko na własne oczy👀

A może gofry po włosku?🇮🇹 Czemu nie 😁 W ostatnich dniach szkoły, w związku z trwającą rekrutacją do mobilności programu Erasmus+🇪🇺, uczniowie klasy 6a z wychowawczynią robili tematyczne gofry, a przy okazji rozmawiali o programie Erasmus, o Unii Europejskiej, o Włoszech… I oczywiście, najedli się pysznych gofrów 🤤 Przypominamy, że zostały jeszcze 3 DNI na składanie Kart zgłoszenia ucznia do mobilności wraz z listą sukcesów, osiągnięć, aktywności z lat 2021-2023!!!

https://www.facebook.com/UMwGoldapi/posts/pfbid02ZbbnXBn7ZM63baPhnJzrpmnnB4AaUCYcqE9UHzTeCfC6p8cz2YvAK1t38fX7cKX8l

Właśnie dotarła do nas wspaniała wiadomość.

Z dumą informujemy, iż dzięki zaufaniu rodziców i przyjaciołom szkoły zostaliśmy wyróżnieni

I miejscem w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 Gazety Olsztyńskiej

otrzymując tytuł Szkoły Roku Powiatu Gołdapskiego.

Amelia i Karol wśród najlepszych w województwie.

Dwoje uczniów gołdapskiej Trójki zostało w tym roku szkolnym  laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Są to: Amelia Skołysz laureatka konkursu z języka niemieckiego (po raz drugi) i  Karol Nowak -laureat konkursu z biologii. Jest to ogromny sukces okupiony ciężką pracą, poświęceniem i zaangażowaniem. Gratulujemy!

Laptopy dla dzieci z Ukrainy

24 lutego minie rok jak nasi sąsiedzi z Ukrainy walczą z nieprzyjacielem. Wiele rodzin musiało pospiesznie się spakować i uciec ze swoich domów. Do Gołdapi trafiło wielu uchodźców w tym 16 uczniów naszej szkoły. Fundacja Digital University wyciągnęła dłoń do młodych uczniów i poprzez wsparcie różnych firm pozyskała sprzęt IT dla tych dzieci. Ktoś zapyta po co ?  Moja odpowiedz brzmi: po to, aby uczniowie mogli łączyć się ze swoją szkoła macierzystą oraz, aby mieć kontakt z rodziną . Musimy pamiętać, że te osoby nie są tutaj bo chciały. Są po to, aby uchronić swoje dzieci przed wojną i niebezpieczeństwem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki dziękują Fundacji za przekazanie 16 laptopów

.

Kapituła Konkursu Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej 29 złożonych sprawozdań rekomendowała 8 szkół do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. 30 listopada 2022 roku na wniosek Kapituły Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat między innymi Szkole Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Gołdapi.Certyfikat przyznawany jest na okres 3 lat.

Mobilność SP3 w ramach programu Erasmus+

W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 3 promowaliśmy nasz udział w projekcie Erasmus+  w związku z uzyskaną akredytacją w sektorze Edukacja szkolna na lata 2021-2027. Odbyło się wiele działań, którymi pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy otwarci na nowe doświadczenia, nowe wiadomości i umiejętności. W trakcie naszej „podróży po Europie” prezentowaliśmy Unię Europejską, Polskę, Grecję, Włochy i inne kraje członkowskie, kulturę, tradycję, historię. Powstały tematyczne  prezentacje, plakaty, potrawy, wystawy prac, rozwiązywaliśmy quizy, poznawaliśmy znane europejskie budowle, uczyliśmy się języków obcych. W naszej szkole pachniało i brzmiało Europą. A przed nami kolejny etap  projektu,  w lipcu odbędzie się mobilność kadry do Włoch. Wraz z naszym włoskim partnerem, będziemy m.in. doskonalić umiejętności stosowania rożnych narzędzi i metod technologii informacyjno-komunikacyjnych, poszerzać wiedzę o tradycjach, kulturze, historii                     i teraźniejszości krajów partnerskich oraz innych krajów europejskich, nabywać umiejętności posługiwania się  językiem angielskim, włoskim, rozwijać zainteresowania i pasje.

Przed nami wspaniała przygoda!

Projekt nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000011501 współfinansowany przez Unię Europejską


Wspaniała wiadomość dotarła do uczniów klasy II C naszej szkoły, którzy pod kierunkiem nauczycielki Katarzyny Antoniak pracowali nad projektem eTwinning: „Na wielkanocną nutę”.Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało szkole Krajową Odznakę Jakości! Odznaka ta jest przyznawana przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uzyskała określony poziom i uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Jest ona wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi. Dla uczniów jest to wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły prestiżem i wyrazem otwarcia się na współpracę europejską. Przygotowany przez nas projekt po spełnieniu wymogów formalnych, został oceniony pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, trwałość i możliwość ponownego wykorzystania. Projekt „ Na wielkanocną nutę” był projektem kulturowym skierowanym do uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Głównym jego założeniem było poznawanie polskich, ludowych zwyczajów wielkanocnych ze szczególnym uwzględnieniem okazjonalnej sztuki ludowej. Rezultatem projektu była prezentacja, w której zebrane zostały pomysły na aktywności związane z tematyką świąteczną oraz ich efekty. Rezultaty projektu zostały wypracowane w ścisłej współpracy z partnerami. W ramach projektu uczniowie poznawali polską kulturę i sztukę, tworzyli prace plastyczne związane z Wielkanocą, liczyli, pisali oraz doskonalili wypowiedzi ustne. Wymienili się własnoręcznie zrobionymi pocztówkami z życzeniami świątecznymi. Treści realizowane w projekcie były zgodne z podstawa programową.

2 MAJA 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w miejskich obchodach Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas pikniku wystąpiliśmy z repertuarem przygotowanym przez uczniów klasy 4b, 4c, 5c.