Palmy , palemki

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy dzieciaki z klasy 1 a wyruszyły na wycieczkę do MUZEUM KULTURY LUDOWEJ w Węgorzewie. Na początku dzieci zwiedziły to muzeum .Dowiedziały się ,że kultywuje ono kulturę ludową wszystkich grup etnicznych i narodowościowych zamieszkujących współcześnie i w przeszłości Polskę północno - wschodnią. Następnie udały się na zajęcia artystyczne ,na których wykonały piękne palmy wielkanocne ,poznały zwyczaje i obrzędy związane ze świętami wielkanocnymi. Wycieczka była bardzo pouczająca

Dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

Małgorzta Chojnowska

Piraci i skarb pustyni

3 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się przedstawienie teatralne pt.: „Piraci i skarb pustyni” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klasy I a i I c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi i pięciolatki z Oddziału Przedszkolnego.

Kolorowe kostiumy oraz szanty i żargon żeglarski przeniosły nas na statek piracki. Tam też trafiła główna bohaterka o imieniu Kostka. Statkiem dowodził słynny Kapitan Jack. Nasi bohaterowie wyruszyli do Egiptu, aby znaleźć skarb zwany Diamentem Nilu. Na swej drodze spotkali tajemnicze postaci i przeżyli liczne przygody.

To przedstawienie nauczyło, że największym skarbem dla człowieka jest miłość i przyjaźń.

Apel wiosenny

źródło; www.goldap.org.pl

„Witamy Was !”

W środę w naszej szkole odbyła się uroczystość dla rodzin uczniów klasy 1a ph. – „Witamy Was !”. Do szkoły zawitali rodzice, rodzeństwo oraz zaproszeni goście: dyrekcja Szkoły, burmistrz Gołdapi.

potkanie rozpoczęła wychowawczyni klasy Małgorzata Chojnowska witając przybyłych cytatem Goethego – „Tam idź, gdzie słychać śpiew. Tam ludzie serca mają. Źli ludzie wierzaj mi- Ci nigdy nie śpiewają! „.W atmosferę ciepła, miłości i radości wprowadzili uczniowie tej klasy. Śpiewali piosenki o mamie, tacie, rodzinie, prezentowali różne układy taneczne, odgrywali scenki dramowe.

Dzień mózgu

Co roku na świecie obchodzony jest Światowy Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week), którego celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i jego działaniu. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 postanowili dołączyć się do świętowania. Przygotowania trwały 2 tygodnie. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda i działa mózg, co pozytywnie wpływa na jego pracę a co mu przeszkadza. Poddali się również testom na dominację lewej lub prawej półkuli, testom inteligencji wielorakiej oraz testowi pozwalającemu ustalić osobisty styl uczenia się. Poznali najróżniejsze ciekawostki związane z naszym „organem dowodzenia”. Dowiedzieli się również jaka dieta jest najlepsza dla mózgu, jak stres wpływa na funkcjonowanie mózgu oraz jakie są sposoby radzenia sobie ze stresem. Udało się im nakręcić krótkie filmy przedstawiające metody walki ze stresem. Z pewnością zapamiętają również lekcję o tym jak się uczy mózg, co w przyszłości zaowocuje efektywniejszym zapamiętywaniem.

Uczniowie kl. 2C, 5D i 6B