Patriotyzm w Nas i wokół Nas

Dzień Mamy i Taty w grupach „Krabiki” i „Rekinki”

W dniach 23-24 maja grupy: „Krabiki” i „Rekinki” z Oddziałów Przedszkolnych przy SP 3

w Gołdapi, zaprosiły swoich kochanych rodziców na program z okazji Dnia Mamy i Taty, który składał się z części:  wokalno-recytatorskiej i tanecznej.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania przybyłych gości oraz zaproszenia do obejrzenia występu. W części wokalno-recytatorskiej dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki.
Z kolei w części tanecznej przedszkolaki zatańczyły taniec „Grozik” (grupa „Rekinki”) oraz taniec „Toca, toca” (grupa „Krabiki”).

Rodzice z dumą i ze wzruszeniem słuchali i oglądali swoje pociechy. Największe emocje wywołały piosenki pt.: „Kocham Cię Mamo” i „W kapeluszu mego taty” w grupie „Rekinków” oraz „Jesteś mamo skarbem mym” i  „Małe serduszko” w grupie „Krabików”.

Po zakończeniu części artystycznej rodzice otrzymali prezenty i laurki wykonane przez swoje pociechy.

Wychowawczynie

Puchar Mistrzostw Świata 2018 Siatkarzy w Szkole Podstawowej nr 3

W sobotę, 11 maja na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbyło się miłe spotkanie z utytułowanym siatkarzem, wielokrotnym reprezentantem Polski w Piłce Siatkowej – Pawłem Papke. Paweł przywiózł ze sobą niezwykle cenny Puchar Mistrzostw Świata Siatkarzy zdobyty pół roku temu przez polską reprezentację prowadzoną przez Vitala Heynena. To najważniejsze trofeum o jakim marzą wszyscy siatkarze na świecie. Zgromadzeni na sali młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 mieli świetną okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie ze wspaniałym trofeum oraz „przybić piątkę” z Pawłem Papke, który wraz z dyrektorem OSiR Mariuszem Kowalczukiem odwiedził szkołę.

,,Na dobry humor – słodka babeczka’’.

Z okazji Światowego Dnia Pieczenia,  uczniowie klas 4a i 4c Szkoły Podstawowej nr 3 wraz ze swoimi rodzicami zorganizowali szkolny kiermasz słodkości.

W czwartek 16 maja wszyscy przekraczający próg szkoły mogli poczuć  unoszący się
w powietrzu zapach przygotowanych smakołyków. Wypieki sprzedawane były od rana,
a wybierać było w czym - babeczki, kokosanki, ciasta, ciasteczka oraz kolorowe lizaki cake pops, a także wielosmakowe galaretki. Wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie i nasycić swoje brzuszki.  Wesołą atmosferę podkreślały również cukierkowe dekoracje oraz  unoszące się nad stołami balony. Warto korzystać z okazji, jaką jest Światowy Dzień Pieczenia, żeby popróbować nowych smaków, a przede wszystkim wspaniale się bawić i sprawić przyjemność najbliższym. To był wyjątkowy dzień, podczas którego obecni rodzice dzielili się nowatorskimi przepisami, a także chętnie wracali do smaków dzieciństwa: serników, jabłeczników i ciast drożdżowych.  Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele edukacyjne.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za owocną współpracę, pomoc i zaangażowanie w organizację kiermaszu.

oraz wychowawczynie klas 4a,4c

„Nic tak nie rozwija jak… podróżowanie”- Emile Zola

Każdy z nas wie doskonale, że podróże zarówno te małe, jak i duże kształcą... Pięciolatki “A” -„Żółwiki” oraz Pięciolatki „C”  wybrały się 16 maja wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Ełku. Pomimo kapryśnej pogody miło spędziły czas podczas przejażdżki Ełcką Koleją Wąskotorową.

Przed wyjazdem każdy podróżny otrzymał bilet. Nie obyło się oczywiście bez kontroli konduktora. Dzieci mogły samodzielnie skasować swój bilet, co sprawiło im ogromną przyjemność. Dla większości z nich był to pierwszy przejazd pociągiem.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały “migający”za oknami świat. Ich uwagę przykuwały pola, zielone łąki, żółte łany rzepaku oraz zwierzęta, które coraz chętniej wychodzą na skraj lasu w poszukiwaniu pożywienia. Dzieci na każdym kroku znajdowały coś interesującego. Nic nie mogło umknąć ich uwadze. Nasz mazurski krajobraz zachwycił nas wszystkich.

Na stacji Sypitki pracownicy kolei zorganizowali ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Była to również doskonałą okazja do zabaw na świeżym powietrzu.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Gołdapi .Dzięki tej niecodziennej wyprawie przedszkolaki przepełnione były pozytywnymi emocjami. Przygoda z koleją dostarczyła im wielu niezapomnianych chwil. Zapewne na długo pozostaną w naszej i ich pamięci.