Wyjazd na Węgry klas ósmych

W niedzielę o godzinie 6 rano, 20 uczniów z naszej szkoły wyjechało na Węgry w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Wieczorem dojechali do Krosna, tutaj mieli nocleg, a następnego dnia rano wyruszyli w kierunku Słowacji, gdzie zwiedzili Koszyce.

ŻÓŁWIKI ODWIEDZIŁY POCZTĘ

W ramach obchodzonego ,,Dnia Poczty Polskiej”, który przypada na 9 pażdziernika 4latki z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę, aby przyjrzeć się bliżej pracy listonosza oraz zapoznać się z wyglądem poczty i jej wyposażeniem. Przedszkolaki dowiedziały się jak wysyłamy listy oraz paczki, jakie rodzaje listów mamy oraz jak należy prawidłowo zaadresować kopertę i gdzie ja wrzucić, aby doszła na wskazany adres. Żółwiki z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty i obserwowały pracę urzędnika pocztowego.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Poczty za miłe przyjęcie.

Wychowawczynie:

A. G. i R. N.

Gala Finałowa konkursu „ Niezwyciężeni – ofiary totalitaryzmów” w Warszawie

W bieżącym roku, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Tym razem grupa w składzie Miłosz Osiński, Mateusz Jaworowski, Bartłomiej Jaworowski przygotowali pracę o Erwinie Brenneisenie , pseudonim „Bełt”. Za tę pracę zakwalifikowali się , jako jedna z 25 grup z całej Polski, do etapu ogólnopolskiego konkursu „Niezwyciężeni – ofiary totalitaryzmów”.

W poniedziałek 07.10 2019 odbyła się w Warszawie Gala Finałowa konkursu, na której uczniowie, wraz z opiekunem Anną Karwowską, odebrali nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Gratulujemy!

Półfinały w Piłce Ręcznej

2 października 2019 r. w Olecku odbyły się Półfinały Województwa Warmińsko- Mazurskiego SZS Turnieju „Moje Boisko- Orlik 2012” w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Dziewczęta w składzie: Klaudia Iwanicka, Wiktoria Grażulis, Klaudia Jaźwińska, Oliwia Broniszewska, Maja Bronakowska, Sylwia Zając, Martyna Tylenda, Andżelika Lipińska, Anna Waraksa,  Martyna Uścio, Aleksandra Dembowska

zajęły II miejsce i zakwalifikowały się do finału.

Udane rozpoczęcie sezonu siatkarskiego

W piątek, 4 października w pięknej hali „Lega” w Olecku rozgrywany był Półfinał Mistrzostw Województwa W-M SZS Turnieju „Moje Boisko Orlik – 2012” Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „4” chłopców. Gołdapianie w składzie: Szymon Wysocki, Piotr Zadroga, Piotr Dadura, Grzegorz Ratuszny, Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki, Igor Luty i Samuel Brzozowski rozegrali dwa spotkania z rywalami z Olecka i Ełku. Na turniej nie dojechali goście z Giżycka. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza pokonali 2:0 (25:18, 25:15) – Szkołę Podstawową nr 1 w Olecku oraz 2:1 (25:19, 21:25, 15:12) – Zespół Szkół Sportowych z Ełku i zostali zwycięzcami piątkowego turnieju. SP 1 Olecko pokonała 2:1 – ZSS Ełk i podobnie jak SP 3 Gołdap awansowała do finału województwa. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku.