„Boże Narodzenie Słowem Malowane”- konkurs recytatorski

 

19 grudnia b. r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Boże Narodzenie Słowem Malowane”. Do konkursu zgłosiło się 26 uczestników z oddziałów „0”i klas 1-4. Dzieci recytując wybrane utwory zaprezentowały wysoki poziom kultury słowa i wprowadziły słuchaczy w radosny nastrój zbliżających się świąt.

Wysiłki uczniów oceniało jury konkursowe, do którego zaproszenie przyjęli: Pani Aleksandra Ratasiewicz , Pan Mirosław Słapik i Pan Włodzimierz Obara. Komisja brała pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, kulturę słowa (dykcję, intonację, tempo), interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. Choć komisja w punktacji wysoko oceniła wszystkich uczestników, na plan pierwszy wybili się najlepsi.

W ocenie jury konkursowego w kategorii oddziałów  0 i kl. 1 najlepszymi okazali się:

1. miejsce ex aequo – Tymoteusz Kołodziej (klasa kl. 1c) i Lena Predko (grupa 0c);

2. miejsce – Marcelina Stanek (grupa 0a);

3. miejsce – Hanna Prochowicz (kl. 1c).

W kategorii klas 2-3 i zwyciężyli:

1. miejsce – Szymon Podciborski (kl 3a);

2. miejsce – Oliwia Dutkowska (kl. 2d);

3. miejsce – Aleksandra Dzierżanowska (kl. 2a).

W kategorii kl. 4:

1. miejsce – Lena Murawska (kl. 4e);

2. miejsce ex aequo – Wiktoria Łoboda (kl. 4c) i Nadia Becz;

3. miejsce Martyna Korytkowska (kl. 4f).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Justyna Kołodziej

Katarzyna Witczak