Informacja o wybranym partnerze

Informacja o wybranym partnerze do realizacji projektu

Firma Project Hub sp.zoo ul. Trzcianecka 3E 60-434 Poznań

Calineczka

Każdy zna „Calineczkę”  H. Ch. Andersena. Ale czy ktoś z Was miał przyjemność obejrzeć jej musicalową wersję? Było to możliwe 7 maja w Szkole Podstawowej nr 3 . Odbyło się tam uroczyste podsumowanie projektu artystycznego, realizowanego przez uczniów klas 4-6, koordynowanego przez panią Katarzynę Boruc.

Uczniowie przedstawili wyniki swojej całorocznej pracy przy tworzeniu baśni muzycznej  „ Calineczka i Cztery pory roku Vivaldiego” Oprócz umiejętności  wokalnych, tanecznych, instrumentalnych i plastycznych, uczniowie zaprezentowali też swoje talenty aktorskie.  Przed zebraną na sali publicznością odbył się wspaniały muzyczny spektakl ,w barwnej , prawdziwie baśniowej scenerii. Młodzi twórcy ,prezentując historię Calineczki , posługiwali się nie tylko językiem polskim. Wiele partii dialogowych wygłaszali w języku angielskim, co było dodatkowym atutem przedstawienia. Pojawiające się znienacka w wypowiedziach bohaterów  słówka w języku angielskim , wprowadziły dużą dawkę humoru i wywoływały salwy śmiechu , zwłaszcza wśród najmłodszej publiczności.

Etapy realizacji projektu można było zobaczyć podczas  prezentacji multimedialnej. Projekt rozpoczęto od prac nad elementami scenografii, w której wykorzystano różnorodne techniki plastyczne. Następnie uczniowie poznawali zapis nutowy utworów Vivaldiego i doskonalili umiejętność gry na instrumentach muzycznych. Na zajęciach dodatkowych układano choreografię do tańca, doskonalono umiejętności wokalne, a także uczono się wykonywania makijażu scenicznego. Najwięcej pracy włożono w przygotowanie kostiumów , które zachwyciły publiczność swą pomysłowością  i różnorodnością.

Na zakończenie przedstawienia aktorzy zadawali publiczności  zagadki związane z treścią baśni. Osoby, które najlepiej zapamiętały treść „Calineczki”,  otrzymywały drobne upominki lub nagrodę w postaci malowania twarzy.

Myślę, że  był to niezwykle udany spektakl . Uczniowie mogli przełamać nieśmiałość, pokonać tremę i zaprezentować swoje talenty oraz podzielić się radością, jaką dała im wspólna praca nad projektem, a publiczność przeżyła prawdziwą ucztę dla ducha.

Prace plastyczne i nie tylko