WARSZTATY EFEKTYWNEJ NAUKI- „UMIEM SIĘ UCZYĆ”

Nasza szkoła bierze udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym „Umiem się uczyć” realizowanym przez „Instytut Badawczo- Szkoleniowy” w Olsztynie.Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w  ramachEuropejskiego Funduszu Społecznego.

Program „Warsztatów Efektywnej Nauki” stanowi część projektu i polega na realizacji 30  godzin zajęć w każdej z kilku grup. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu edukacji w szkole podstawowej. Warsztaty Efektywnej Nauki - to warsztaty twórczego myślenia i pracy zespołowej. Podczas zajęć uczniowie mogą doświadczyć radości płynącej z nauki, co więcej  uczą się jak sami mogą się uczyć w sposób przyjemny, a przez to bardziej efektywny. Cykliczne spotkania mają na celu pomóc każdemu uczniowi odkryć swój własny, lepszy „sposób na naukę”.  Przez całe ferie 45  uczniów uczestniczyło w realizacji projektu. Scenariusze zajęć okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci niezwykle chętnie uczestniczyły w zajęciach. Zgodnie z założeniem twórców projektu uczniowie spojrzeli i na siebie, i na swoje możliwości edukacyjne z nowej perspektywy. Zajęcia wzmacniały ich wiarę w siebie a przy tym obfitowały w ciekawe propozycje zabaw i ćwiczeń  na zwiększenie umiejętności koncentracji, rozładowanie stresu, dodanie energii i budowanie pozytywnego nastroju. Dzieci poznały różne mnemotechniki. Polisensoryczność zajęć sprawiła niewątpliwie, że każdy uczestnik znalazł coś dla siebie.

Więcej zdjęć w fotogalerii W obiektywie szkolnym

Dobre praktyki:

Scenariusz nr 10.doc

Scenariusz nr 13.doc

Scenariusz nr 17.doc

Scenariusz nr 26.doc

Prace plastyczne i nie tylko