Dzień misia

25 listopada w naszej bibliotece zrobiło się kolorowo i „misiowo”, przybyły bowiem do nas dwie grupy pięciolatków, by świętować 114 urodziny najpopularniejszej ze wszystkich maskotek. A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś”, to zaproszone  dzieci przyniosły ze sobą swoje pluszowe przytulanki.

Przedszkolaki z przyjemnością wysłuchały bajki relaksacyjnej pt. „Misia sen”, potem udały się do stolików, gdzie czekały na nich zajęcia plastyczne, oczywiście w centrum z bohaterem dnia. Po wykonaniu pięknych misiowych  opasek były tańce, pląsy i śpiewy. Na zakończenie zajęć dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych, wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Wielkie poszukiwania

32 osoby z klas 4-6 przez cały wtorek (22 listopada) przetrząsało biblioteczne półki, aby znaleźć jak najwięcej tytułów zawierających imię.

Jak wyrazili się poszukiwacze, sami byli zaskoczeni ilością takich książek. Poznali nowe, ciekawe tytuły, a po zakończonej akcji ruszyła lawina wypożyczeń, oczywiście, książek z imieniem w tytule.

Zwycięzcą został Kacper Zając z klasy 5b, któremu udało się odnaleźć 144 tytuły. Drugie miejsce zajął Jakub Poreda z klasy 6c, który odnalazł 136 książek i trzecie miejsce przypadło Michałowi Czarniewskiemu, również z klasy 6c z wynikiem 134 odnalezionych tytułów na bibliotecznych regałach.

Pozostałych 29 poszukiwaczy odnalazło od 62 do 117 tytułów i zdobyło nagrody pocieszenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom – pracowitym molom książkowym za udział w naszej akcji.

Z imieniem w tytule

„Z IMIENIEM W TYTULE”

UWAGA CZYTELNIKU!!!

WYSZUKAJ NA BIBLIOTECZNYCH PÓŁKACH I ZAPISZ TYTUŁY KSIĄŻEK, W KTÓRYCH WYSTĘPUJE IMIĘ.

KARTKĘ PODPISZ (IMIĘ, NAZWISKO, KLASA) I WRZUĆ DO SZKLANEJ KULI.

TYTUŁÓW SZUKAMY WE WTOREK,

22 LISTOPADA 2016 R., OD 8.00 DO 14.00

WYGRA TEN, KTO ZNAJDZIE NAJWIĘCEJ TYTUŁÓW.

WYNIKI ZNAJDZIECIE NA TABLICY OGŁOSZEŃ PRZY BIBLIOTECE.

WRĘCZENIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ NA PRZERWIE O 11.30 W BIBLIOTECE.

LISTOPADOWY PLEBISCYT NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ

10 listopada odbył się w naszej szkole plebiscyt na najlepszą książkę. Wybieraliście spośród lektur, które były najchętniej wypożyczane we wrześniu i w październiku.

Głosowało 211 uczniów.

Oto wyniki plebiscytu:

I. „Mikołajek” seria książek napisana przez René Goscinny'ego – 54 głosy

II. „Zaopiekuj się mną” seria książek autorstwa Holly Webb – 39 głosów

III. Ten obcy” powieść napisana przez Irenę Jurgielewiczową – 35 głosów

IV. „Oskar i pani Róża” Emanuela Schmidta – 25 głosów

V. „Asiunia” opowieści o wojnie Joanny Papuzińskiej – 24 głosy

VI. „Charcie i fabryka czekolady” powieść fantasy Roalda Dahla – 20 głosów

VII. „Najwyższa góra świata” autorstwa Anny Onichimowskiej – 14 głosów

ZAPRAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ I ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA PLEBISCYTOWYCH KSIĄŻEK.

WARTO!!!

KOCHANI!

DO SPECJALNIE PRZYGOTOWANEJ SKRZYNKI WRZUCILIŚCIE MNÓSTWO CIEKAWYCH ZAKŁADEK DO KSIĄŻKI I PIĘKNYCH ŻYCZEŃ DLA BIBLIOTEKI Z OKAZJI JEJ PAŹDZIERNIKOWEGO ŚWIĘTA.

WYNIKI KONKURSÓW ZNAJDZIECIE W ZAKŁADCE „KONKURSY”

CIESZYMY SIĘ WASZYM ZAINTERESOWANIEM I ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI, KTÓRA ZAWSZE NA WAS CZEKA Z RADOŚCIĄ