Zdalne nauczanie w przedszkolu

Zdalne nauczanie w przedszkolu

DRODZY RODZICE!

Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny dla wszystkich, niezależnie od wieku, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. W sytuacji zawieszenia pracy przedszkoli i szkół, to na rodzicach we współpracy z nauczycielem spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju. Wychowawczynie każdej z grup służą pomocą. Będą utrzymywały  kontakt z Państwem, korzystając z Facebooka, telefonu,będą podsuwały pomysły na  prace plastyczne, które można wykonać w domu oraz wszelkiego rodzaju zabawy rytmiczno-ruchowe, konstrukcyjne, manipulacyjne. Mamy nadzieję, że chociaż w części, nasze propozycje uatrakcyjnią dzieciom i Państwu ten trudny czas. Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych. Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wykorzystując do tego sytuacje z życia codziennego.  Każda rozmowa – o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy. 

Dziękujemy za współpracę. Życzymy spokoju, cierpliwości,

a przede wszystkim zdrowia.

Do zobaczenia. Dyrektor szkoły Leszek Retel

 

 

Harmonogram wysyłania propozycji materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez rodziców oraz konsultacji wychowawczyń grup przedszkolnych.

Harmonogram wysyłania propozycji materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez rodziców oraz konsultacji wychowawczyń

 grup przedszkolnych.

 

 

1.Ewa Kulikowska ,Małgorzata Stankiewicz – grupa 4- 5 latków DELFINKI

- Kontaktujemy się z rodzicami za pomocą grupy na Messengerze "Delfinki".

 • - Materiały  wysyłamy w poniedziałki, środy i piątki. Wysyłamy plik word z propozycjami zadań, zabaw dla dzieci oraz linki do ciekawych filmików edukacyjnych i zabaw ruchowych.
 • - Dostępne jesteśmy dla rodziców od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:30.

 

2.Renata Namiotko, Anita Grzymała -  grupa 4 - latków ŻÓŁWIKI

Informacje odnośnie realizacji podstawy programowej zamieszczamy na Fb grupowym- o nazwie Oddziały przedszkolne przy SP3 GRUPA 4 latków.

 • Rodzice otrzymali wiadomość, że odpowiedź zwrotną- karty pracy, zabawy itp. mogą zamieścić w komentarzu na fb bądź wysłać na adres maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Propozycje zabaw, eksperymentów, propozycje wypieków (odnośnie programu Żółwiki gotują), propozycje z j. angielskiego, rytmiki oraz ćwiczenia logopedyczne zamieszczane są w poniedziałki, środy i piątki.
 • Podstawa programowa realizowana na podstawie przewodnika metodycznego Wyd. Podręcznikarnia - Zabawy z porami roku” – wtorki i czwartki.
 • Do dyspozycji rodziców- pozostajemy w godzinach 9.00- 16.30 od poniedziałku do piątku.

 

3.Bożena Kimera –Dąbkowska, Edyta Mazur  grupa 5- latków TYGRYSKI

Informacje dla rodziców będą  przekazywane trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek za pośrednictwem grupowego Facebooka.

 • Dostępne dla rodziców jesteśmy w godzinach 9.00-16:30 od poniedziałku do piątku.( telefonicznie)

 

  4.Anna Kudrycka –Pawlukanis ,Sylwia Forysiak- Kondratowicz  grupa 3-latków  KRABIKI

 

 • Podczas pracy zdalnej utrzymujemy kontakty głównie przez aplikację ClassDojo.
 • W każdy poniedziałek zostaje umieszczony temat kompleksowy, do którego każdego dnia umieszczamy propozycje zabaw, prac plastycznych, karty pracy, czy linki do bajek edukacyjnych.
 • Poprzez wspomnianą aplikację otrzymujemy informacje zwrotne od rodziców oraz zdjęcia prac naszych podopiecznych.
 • W razie potrzeby kontaktu telefonicznego jesteśmy do dyspozycji rodziców w godz. 8:00 - 15:30 oraz w stałym kontakcie w aplikacji ClassDojo, gdzie na wiadomości staramy się odpowiadać na bieżąco.