Rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie najciekawszego plakatu w klasach 4 -8.„Pomarańczowa wstążka” i „Szkoła promująca bezpieczeństwo”

W ramach Kampanii „Pomarańczowa wstążka” i „Szkoła promująca bezpieczeństwo” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusz Kościuszki w Gołdapi zostało podjętych szereg działań promujących kampanię między innymi został ogłoszony konkurs na najciekawszy plakat.

Celem akcji było zachęcenie młodych ludzi do aktywności twórczej, popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i przeciwdziałania przemocy.

Rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie najciekawszego plakatu w klasach 4 -8.

1. Miejsce klasa 8 B
  2. Miejsce klasa 5 A
  3. Miejsce klasa 7 A

Zwycięscy otrzymali medale a wszystkie klasy piękne dyplomy .

Gratulujemy !

Dziękujemy wszystkim wychowawcom za zaangażowanie.

Koordynator z wychowawcami

Dzień Seniora

14 listopada Dzień Seniora Z okazji tego dnia przedszkolaki i pierwszaki wykonały karki z życzeniami oraz złożyły obietnicę Małpce Iwonie „Będziemy tak robić, by starsi tylko z dobrej strony nas znali, by czuli się przez nas kochani oraz szanowani”

Lekcja o Funduszach Eurpejskich

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi na przełomie września i października 2021 roku zrealizowała akcję edukacyjną „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”.  Otrzymaliśmy pakiet materiałów edukacyjnych, dzięki którym nauczyciele  przeprowadzili bardzo ciekawe lekcje o rozwoju lokalnym i wpływie mieszkańców na rozwój swoich miejscowości. Lekcje przebiegały w bardzo niecodzienny sposób, bowiem uczyliśmy się między innymi poprzez rozgrywki gry planszowej pn. „PROJEKT: MIASTO!”. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Funduszy i Polityki

„Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

W związku z ubieganiem się Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi o certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” uczniowie i nauczyciele podjęli szereg działań we współpracy z instytucjami zewnętrznymi. Jednym z nich jest przygotowanie witryny promującej hasło szkoły: „Gdy ktoś kogoś źle traktuje idź mu pomóż to nic nie kosztuje. Krzywdzić innych głupia sprawa przemoc to nie jest zabawa”.

Koordynator z opiekunami

„DZIECKO CHCE BYĆ DOBRE. JEŚLI NIE UMIE – NAUCZ. JEŚLI NIE WIE- WYTŁUMACZ. JEŚLI NIE MOŻE – POMÓŻ” Janusz Korczak

Dziękujemy Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi za zaproszenie do udziału w Kampanii „Pomarańczowej Wstążki”. Razem z Wami chcemy promować dzieciństwo bez przemocy i bezpieczeństwo w szkole. Z doniosłym hasłem szkoły „Gdy ktoś kogoś źle traktuje, idź mu pomóż, to nic nie kosztuje. Krzywdzić innych głupia sprawa, przemoc to nie jest zabawa!” oraz ciągle aktualnymi słowami Janusza Korczaka dołączamy się do akcji! Przypominamy jednocześnie rodzicom, młodzieży, dzieciom o ofercie naszej jednostki:

 Szkoła dla rodziców i wychowawców – wzmocnienie kompetencji wychowawczych

 Program korekcyjno – edukacyjny – nauka bezprzemocowej komunikacji w rodzinie

 Socjoterapia dla dzieci i młodzieży – kreatywne spędzenie czasu wśród rówieśników

 Indywidualne sesje psychologiczne

 Poradnictwo prawne

Dnia 8 listopada 2021r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Pomarańczowa wstążka” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki odbyły się warsztaty „Nie zgadzam się na przemoc” przeprowadzone przez pracownika OPS Panią Agnieszkę Zarzycką. Warsztaty miały na celu uwrażliwienie wychowanków na krzywdę drugiego człowieka i tym samym zaniechanie stosowania agresji i przemocy.

Koordynator z wychowawcami

„Czy jesteś w sieci czy realu, nie rań innych” to hasło przewodnie klasy 6a w akcji Pomarańczowej Wstążki. Znalazło się ono na naszym plakacie oraz w trakcie rozmów o zapobieganiu agresji i przemocy w szkole. Na koniec raczyliśmy się pysznymi pomarańczowymi galaretkami.

Małgorzata Górko

Światowy Dzień Spódnicy i Krawata

29 października2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Spódnicy i Krawata. Tego dnia panowały w szkole szyk i elegancja. Dziewczęta założyły szykowne spódnice, a chłopcy elegancko prezentowali się w krawatach, które często były dziełem ich rąk. Wszystkich właścicieli spódniczek i krawatów nagrodziliśmy słodkim upominkiem. Samorząd Uczniowski