Zajęcia z psychologiem i pedagogiem w 3 a

Uczniowie klasy 3a gościli dzisiaj pedagoga i psychologa szkolnego. Specjaliści szkolni przeprowadzili zajęcia integrujące zespół klasowy, omawiano kwestie różnic indywidualnych. Dzieci bardzo się zaangażowały w proponowane formy aktywności, wykazały się dużą wiedzą na temat kolegów i koleżanek z klasy. Poruszono również istotny temat dotyczący szacunku do drugiego człowieka i wspomniano o tym, jak ważne jest komunikowanie osobom dorosłym o pojawiających się trudnościach i problemach.

Zajęcia z kodowania w klasie 3c

Dzieci z klasy 3 c na zajęciach z kodowania i programowania rozwijały miękkie kompetencje, takie jak: umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów.

Zajęcia te zawsze są dla uczniów dużym urozmaiceniem i atrakcją. Dzieci bardzo na nie czekają. Uczniowie mogli odczuwać odniesienie sukcesu przy każdym etapie nauki kodowania. Poprzez zabawę uczyli się podstaw programowania i kodowania.

Dzień szalonej fryzury

Ach co to był za dzień. Warkoczyki, koki, kolory ma głowie, peruki. Każda fryzura zachwycała. Komplementy ciągle było słychać. Dzień szalonej fryzury za nami ale wspomnienia pozostały. Pytanie : Jaki dzień teraz nas czeka ?

Owocne spotkanie z dietetykiem w SP 3

W przedostatnim tygodniu lutego dzieci z oddziału 0B i klasy 2B

z SP 3 w Gołdapi uczestniczyły

w pogadance na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia odbyły się

z udziałem pani dietetyk. Podczas zajęć mama Antoniego zaprezentowała interesujący film o układzie pokarmowym człowieka. Wiele radości dostarczyła dzieciom przygotowana przez panią Barbarę zabawa polegająca na komponowaniu zdrowego drugiego śniadania spośród różnych produktów spożywczych. Uczniowie szybko przyswajali nowe informacje i aktywnie brali udział we wszelkich zadaniach. Atrakcją okazała się również zabawa w zwiedzanie poszczególnych pięter piramidy zdrowego żywienia

i degustowanie wartościowych składników pokarmowych. Ponadto dzieci obejrzały ciekawy film zachęcający do jedzenia ryb. Stał się on wstępem do kolejnych kulinarnych zajęć w ramach szkolnego projektu „Lubimy się uczyć”. Tym razem uczniowie w grupach przygotowywali potrawy z rybami: sałatki, przekąski i sushi. Dzieci z wielkim apetytem smakowały przygotowanych przez siebie rybnych dań. Zajęcia przyniosły spodziewane efekty. Sześciolatkowie

i drugoklasiści utrwalili i poszerzyli wiedzę o zdrowym odżywianiu a większość dzieci po raz pierwszy

i z apetytem smakowały rybnych potraw.

Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „Labolatoria Przyszłości” oraz mleczne, zbożowe i warzywne produkty pozyskane w ramach ogólnopolskich programów dla szkól.

Wychowawczynie serdecznie dziękują pani Barbarze Derencz za przeprowadzenie z dziećmi pogadanki i zdrowych słodkich upominków.

Sylwia Kurpios-Sawicka

Emilia Sznurkowska

Pierwsze lapbooki pierwszoklasistów.

Lapbook to rodzaj tematycznej teczki, w której w pomysłowy sposób umieszczamy informacje na interesujący nas temat.

1 c stworzyła swój pierwszy lapbook o znanym astronomie Mikołajku Koperniku.

Lapbooki sprawiają, że nauka staje się ciekawsza. Tworzenie go uczy również, jak organizować sobie pracę i jak wykorzystać wiedzę już zdobytą.

Makiety miast

Przez ostatnie 3 tyg. uczniowie klas szóstych tworzyli makiety miast. Celem tego zadania było rozwijanie twórczej aktywności, rozbudzanie fantazji i wyobraźni, budzenie uczuć estetycznych. Duża pomocą były pistolety na gorący klej , które zostały zakupione z rządowego programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

Grunt to motywacja

Nasi siatkarze są przed eliminacjami do mistrzostw województwa, które odbędą się w najbliższą niedzielę. W związku z tym w dniu dzisiejszym wspólnie z trenerem spotkali się z naszym psychologiem szkolnym, który (na nasze szczęście) jest też psychologiem sportu 😄 chłopcy uczestniczyli w zajęciach z elementami treningu mentalnego, poruszono kwestie stresu przed startem, a także motywacji wewnętrznej i zewnętrznej. Siatkarze z zaangażowaniem brali udział w proponowanych ćwiczeniach, a ich wypowiedzi były przepełnione dojrzałością, świadomością i doświadczeniem. Chłopaki, trzymamy kciuki! 💪🏻

Słodki Dzień Kobiet i Mężczyzn

Dziś obchodzimy Dzień Mężczyzny. Klasa 5b postanowiła połączyć dwa święta- Dzień Kobiet i Mężczyzn i celebrowała go pieczeniem, a potem dekorowaniem gofrów. Powiemy wam tak : było słodko, miło i oby więcej takich świąt było. Wszystkiego najlepszego .

#LaboratoriaPrzyszłości

Gofry były pieczone na sprzęcie zakupionym z rządowego programu Laboratoria Przyszłości.