W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa, którą przeprowadziłaasp. Marta Anuszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.Odczytała tekst „Kłopotliwy kask” z książki pt.”Na ratunek Poli” podkom. Jolanty Sorkowicz. Zostały omówione zagrożenia, które wynikają z jazdy na rowerze, hulajnodze bez kasku. Przypomniano również uczniom o konieczności noszenia odblasków oraz zasady ruchu drogowego. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.Serdecznie dziękujemy Pani asp. Marcie Anuszkiewicz.
Uwaga!!! Uwaga!!!
Zapraszamy uczniów klas 1-8, Szkoły Podstawowej nr 3 do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie
„ Jedna Planeta”. Konkurs składa się z 2 etapów:
Etap 1: od 4 do 29 kwietnia 2022 r. – obserwacje pogody,
Etap 2: od 16 maja do 10 czerwca 2022 r. – prognozowanie pogody.
Lista zwycięzców ogłoszona zostanie 21 czerwca 2022 r. Liczy się ilość i każdy z rodziny może dołączyć do obserwowania pogody, zwiększając w ten sposób szansę na zwycięstwo. Do wygrania atrakcyjne nagrody!!!
INSTRUKCJA: Konkurs odbędzie się w formule online przy użyciu aplikacji mobilnej „Meteo IMGW Prognoza dla Polski”. Darmową Aplikację należy pobrać w sklepie z aplikacjami na urządzenia mobilne w systemach iOS lub Android:
1) Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.imgw.meteo&gl=PL
2) iOS: https://apps.apple.com/pl/app/meteo-imgw-prognoza-dla-polski/id1530352176?l=pl
Po pobraniu aplikacji, Uczestnik wpisuje numer ewidencyjny RSPO dla danej Szkoły (26302) i wyraża zgodę na rejestrację. Następnie rozwiń menu, znajdź konkurs i dodaj raport o:
1) aktualnym zachmurzeniu: bezchmurnie, zachmurzenie małe, zachmurzenie częściowe, pochmurno;
2) zjawiskach meteorologicznych występujących w czasie obserwacji lub do 30 min. przed obserwacją: deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg, krupa śnieżna, mżawka, burza, mgła, brak zjawisk;
3) aktualnej temperaturze powietrza w pełnych stopniach Celsjusza (°C);
4) kierunku wiatru według 8-stopniowej róży wiatrów, tj.: wiatr z północy, wiatr z północnego wschodu, wiatr ze wschodu, wiatr z południowego wschodu, wiatr z południa, wiatr z południowego zachodu, wiatr z zachodu, wiatr z północnego zachodu; a w przypadku braku możliwości ustalenia kierunku wiatru wybór opcji: „kierunek niemożliwy do ustalenia”;
5) sile wiatru: słaby, umiarkowany, silny.
Konkurs polega na obserwowaniu pogody w bieżącej lokalizacji Uczestnika i zgłaszaniu obserwacji wybranych elementów meteorologicznych (tzw. raporty pogodowe) za pomocą Aplikacji.
Uczestnik może wysłać maksymalnie jeden raport pogodowy na dobę, przy czym doba liczona jest od godziny 07:00 bieżącego dnia do godziny 06:59 dnia następnego.
Życzymy wytrwałości i dobrej zabawy!!!!
Nauczyciele: Urszula Becz oraz Anna Janonis-Klimko.
Czy pierwszy Dzień Wiosny trzeba spędzić na wagarach ?
#LaboratoriaPrzyszłości
Odpowiedz brzmi NIE. Klasa 4b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi spędziła ten dzień aktywnie i pracowicie.
Na początku musiała być mała foto sesja naszych skarpetek, bo obchodzimy dziś także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Następnie podzieliłyśmy się na grupy i rozpoczęliśmy „ciężką” akcje pod hasłem „Gofer to mój przyjaciel”. Odmierzaliśmy , miksowaliśmy składniki, a potem dekorowaliśmy i konsumowaliśmy upieczone przez nas gofry. Zabawy było co niemiara, humor nam dopisywał no i nie trzeba było iść na wagary.
Nasza akcja odbywała się w nowej pracowni technicznej- zrealizowanej z programu „ Laboratoria przyszłości”.
Karolina Rzędzian
Laboratoria Przyszłości
O programie
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.
Dzień Seniora
14 listopada Dzień Seniora Z okazji tego dnia przedszkolaki i pierwszaki wykonały karki z życzeniami oraz złożyły obietnicę Małpce Iwonie „Będziemy tak robić, by starsi tylko z dobrej strony nas znali, by czuli się przez nas kochani oraz szanowani”
„Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”
W związku z ubieganiem się Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi o certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” uczniowie i nauczyciele podjęli szereg działań we współpracy z instytucjami zewnętrznymi. Jednym z nich jest przygotowanie witryny promującej hasło szkoły: „Gdy ktoś kogoś źle traktuje idź mu pomóż to nic nie kosztuje. Krzywdzić innych głupia sprawa przemoc to nie jest zabawa”.
Koordynator z opiekunami
„DZIECKO CHCE BYĆ DOBRE. JEŚLI NIE UMIE – NAUCZ. JEŚLI NIE WIE- WYTŁUMACZ. JEŚLI NIE MOŻE – POMÓŻ” Janusz Korczak
Dziękujemy Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi za zaproszenie do udziału w Kampanii „Pomarańczowej Wstążki”. Razem z Wami chcemy promować dzieciństwo bez przemocy i bezpieczeństwo w szkole. Z doniosłym hasłem szkoły „Gdy ktoś kogoś źle traktuje, idź mu pomóż, to nic nie kosztuje. Krzywdzić innych głupia sprawa, przemoc to nie jest zabawa!” oraz ciągle aktualnymi słowami Janusza Korczaka dołączamy się do akcji! Przypominamy jednocześnie rodzicom, młodzieży, dzieciom o ofercie naszej jednostki:
Szkoła dla rodziców i wychowawców – wzmocnienie kompetencji wychowawczych
Program korekcyjno – edukacyjny – nauka bezprzemocowej komunikacji w rodzinie
Socjoterapia dla dzieci i młodzieży – kreatywne spędzenie czasu wśród rówieśników
Indywidualne sesje psychologiczne
Poradnictwo prawne
Dnia 8 listopada 2021r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Pomarańczowa wstążka” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki odbyły się warsztaty „Nie zgadzam się na przemoc” przeprowadzone przez pracownika OPS Panią Agnieszkę Zarzycką. Warsztaty miały na celu uwrażliwienie wychowanków na krzywdę drugiego człowieka i tym samym zaniechanie stosowania agresji i przemocy.
Koordynator z wychowawcami
„Czy jesteś w sieci czy realu, nie rań innych” to hasło przewodnie klasy 6a w akcji Pomarańczowej Wstążki. Znalazło się ono na naszym plakacie oraz w trakcie rozmów o zapobieganiu agresji i przemocy w szkole. Na koniec raczyliśmy się pysznymi pomarańczowymi galaretkami.
Małgorzata Górko
Spotkanie z Policjantem – Kłopotliwy kask
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa, którą przeprowadziłaasp. Marta Anuszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.Odczytała tekst „Kłopotliwy kask” z książki pt.”Na ratunek Poli” podkom. Jolanty Sorkowicz. Zostały omówione zagrożenia, które wynikają z jazdy na rowerze, hulajnodze bez kasku. Przypomniano również uczniom o konieczności noszenia odblasków oraz zasady ruchu drogowego. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.Serdecznie dziękujemy Pani asp. Marcie Anuszkiewicz.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.
Odpowiadając na zaproszenie Stowarzyszania na Dobry Start dnia 1 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi uczniowie „zaświecili się na niebiesko”. Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy na tematy związane z zagadnieniami autyzmu. Podsumowaniem naszej wiedzy były plakaty, które wyeksponowaliśmy na drzwiach naszych klas.
Uwieńczeniem naszej pracy była energetyczna Zumba oraz Niebieski bieg, który corocznie biegamy wraz ze Stowarzyszeniem Na Dobry Start.
Najmłodsi uczniowie stworzyli niebieski łańcuch, a starsi zatańczyli integracyjną Belgijkę.
Dziękujemy bardzo Pani Anecie za super męczącą Zumbę oraz wychowawcom i uczniom za udział . Do współpracy zaprosiliśmy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.
Koordynatorzy akcji
Akcja 19 dni przeciwko przemocy wobec kobiet- Biała wstążka
SP3 w Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Po raz pierwszy uczniowie z SP3 im.Tadeusza Kościuszki w Gołdapi rozpoczną swoją przygodę z programowaniem i robotyką. Dzięki udziale w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczniowie będą mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności programistycznych. Nie zabraknie także nutki rywalizacji z uczniami z innych szkól w Polsce. Ruszamy już od października!
Karolina Rzędzian
Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rozpoczynają udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. ,,Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”. Czas realizacji projektu: październik 2021 – czerwiec 2022.
Przygoda z
małpką
Iwoną
rozpoczęta
Uczniowie klasy 1a i 1 c oraz grupa Delfinków zapoznały się z małpką i wykonały „Gaj Życzliwości”. Pełne entuzjazmu po wykonaniu pierwszego zadania są gotowe na kolejne wspólne przygody.
W związku z Światowym Dniem Mycia Rąk obchodzonym 15 października zorganizowaliśmy akcję edukacyjną przypominającą, jak prawidłowo myć dłonie i kiedy powinniśmy to robić. Mycie rąk to prosta czynność, która może uratować nas od wielu groźnych chorób.
14 listopada Dzień Seniora Z okazji tego dnia przedszkolaki i pierwszaki wykonały karki z życzeniami oraz złożyły obietnicę Małpce Iwonie „Będziemy tak robić, by starsi tylko z dobrej strony nas znali, by czuli się przez nas kochani oraz szanowani”
Resent Comments