„Wszystkie śmieci nasze są”

23.09.2022 r. uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 3

im. T. Kościuszki w Gołdapi wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”.

Dzieci wyposażone w rękawice i worki sprzątały nie tylko teren wokół szkoły, ale i pobliską okolicę. Uczniowie doskonale wiedzą jakie odpady należy wrzucić do danego pojemnika. Wiedzą też, że trzeba dbać o środowisko naturalne.

Sprzątanie świata – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi

29 września jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbyła się impreza czytelnicza z opowieścią Czesława Janczarskiego w roli głównej.

 Do biblioteki przyszli uczniowie klasy pierwszej, by wysłuchać głośnego czytania książeczki pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci z uwagą słuchały głośnego czytania bibliotekarek i Pani Joanny Kaczan – dowódcy roty z Ochotniczej Straży Pożarnej w Surminach. Opowieść o dzielnym chłopcu udowodniła młodym słuchaczom, że jeśli w coś mocno wierzą, wszystko jest możliwe, jak to było w przypadku głównego bohatera.

Po wysłuchaniu historii nieustraszonego Wojtka, uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści czytanego tekstu oraz sami zadawali pytania zaproszonemu gościowi na temat najczęstszych przyczyn pożaru czy pracy strażaka.

Pani Joanna nie tylko wyczerpująco odpowiedziała na pytania uczniów, ale dodatkowo przedstawiła im podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku w najbliższym otoczeniu dziecka.

Dziękujemy Pani Joannie Kaczan za poświęcenie czasu i zaangażowanie w nasze działania związane z rozwojem czytelnictwa wśród dzieci.

  Justyna Kołodziej

  Katarzyna Witczak

„Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”

Od 12 do 16 września 2022 r. – odbędzie się Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole. Poprzez « Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych » chcemy uświadomić potrzebę dbania o własne zdrowie oraz kształtować umiejętność niezbędną do jego ochrony, stanowi to ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

Zapraszamy do zapoznania z materiałami :

https://www.gov.pl/…/profilaktyka-chorob-zakaznych…

https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak

http://bip.urpl.gov.pl/…/biulet…/produkty-biob%C3%B3jcze

https://www.gov.pl/…/f08fa60b-ccd2-4666-b688-616c1f836876

https://youtu.be/G7FHQgzgMH8