Odkrywamy Europę z Erasmusem+

Karta zgłoszenia ucznia na mobilność do Grecji Erasmus+

Szkoła Podstawowa nr 3 z Erasmusem+. w związku z uzyskaną akredytacją Erasmus + w sektorze Edukacja w Szkole Podstawowej nr 3 realizowane są działania promujące projekt. W ramach projektu odbędą się dwie mobilności, uczniów i nauczycieli, do Włoch i Grecji. Poszerzanie wiedzy na temat Europy zaczęliśmy od najmłodszych klas, które zainicjowały nasz Tydzień Europejski. Uczniowie klasy 2c pod kierunkiem swojej wychowawczyni poznawali charakterystyczne budowle europejskie, rozmawiali o krajach Europy, ich kulturze, zabytkach, a na koniec wykonali piękne prace plastyczne obrazujące ulubioną budowlę. W trakcie zajęć świetlicowych dzieci poznawały flagi państw Unii Europejskiej, odbył się quiz sprawdzający wiedzę dzieci na ten temat, który pokazał, że dzieci znają kraje unijne i ich flagi. Finalnie, dzieci przeniosły swoją wiedzę na papier i namalowały flagi niektórych krajów unijnych. Przygotowując się do mobilności nie zapominamy o nauce języków. Poznajemy podstawowe zwroty w języku włoskim i greckim.

W ramach Odkrywania Europy uczniowie klasy 5a „wyruszyli w podróż” do Grecji i Włoch, wykonali plakaty z przygotowanych przez siebie materiałów, powstały mini projekty prezentujące te kraje oraz ciekawostki o nich. Jak widać na zdjęciach, uczniowie ucząc się, dobrze się także bawili.

SP3 otwarta na Europę

W szkole trwa akcja promocyjna projektu Erasmus+. W czasie kiermaszu charytatywnego, na stoisku europejskim pojawiły się galaretki w kolorach unii 🇪🇺 oraz Grecji 🇬🇷 i Włoch🇮🇹, czyli krajów, w których odbędą się mobilności. Nie zabrakło też sałatki greckiej. Można było dowiedzieć się o założeniach projektu, a symbole unijne wskazywały na jego współfinansowanie.

Dzień Dziecka

Przy okazji Dnia Dziecka…„SP3 rozda 60 prezentów” współfinansowanych przez Unię Europejską 🎁🎁🎁Zapraszamy do udziału w rekrutacji do programu Erasmus+!!!Nasz projekt obejmuje mobilność do Grecji, w której weźmie udział 60 uczniów naszej szkoły z przyszłorocznych klas 6, 7 i 8. Regulamin rekrutacji oraz karty zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na szkolnej tablicy ogłoszeń programu Erasmus+. Karty zgłoszenia dostępne są również na stronie szkoły w zakładce: Odkrywamy Europę z Erasmusem+🇪🇺🇬🇷🇮🇹

Trwa Tydzień Europejski w SP3

Na lekcjach geografii i języka angielskiego uczniowie zagrali w grę Kahoot o greckich bogach, o Grecji, Włoszech, obejrzeli prezentację na temat Unii Europejskiej. Prezentacja i gry stały się bazą do wymiany wiedzy na temat Unii Europejskiej🇪🇺, krajów członkowskich, kultury, kuchni i ciekawostek na temat Grecji 🇬🇷i Włoch 🇮🇹

Tydzień Europejski w SP3 trwa i trwa… 🇪🇺🇬🇷🇮🇹Klasa 7d wraz z wychowawczynią promując udział naszej szkoły w projekcie Erasmus+, „wędrowali” po słonecznej Italii. Poznawali ciekawostki o kraju, jego kulturę, tradycję, kuchnię. Wszystkie te wiadomości przenieśli na wspólnie wykonany plakat.