Odkrywamy Grecję z POWERem

20 uczniów oraz 4 opiekunów naszej szkoły przebywa w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zgodnie z nazwą naszego projektu ”Wędrówka Trójki przez kulturę i tradycję oraz przyrodę Grecji” uczestnicy realizują założenia projektu, odkrywają Grecję, poznają jej mieszkańców, aklimatyzują się w środowisku międzynarodowym. Językiem komunikacji jest język angielski, ale również język grecki, którego podstawowe zwroty poznali uczniowie i nauczyciele w trakcie przygotowań do mobilności, codziennie doskonalą więc swoje umiejętności językowe. Uczestnicy projektu zagłębiają się w tajniki historii Grecji, poznają ciekawostki przyrodnicze. Zajęcia odbywają się zarówno w szkole goszczącej, jak i w bajkowych plenerach śródziemnomorskiej przyrody. Odkrywcy dokumentują swoje obserwacje, zbierają materiały do prezentacji oraz  quizu w aplikacji Kahoot.

Powyżej zamieszczona jest Karta Zgłoszenia Ucznia

Καλημέρα – Kalimera – Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wyjadą do Grecji

We wrześniu 2021 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 wyjedzie na 12-dniową mobilność do Grecji w ramach  programu POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój). POWER wykorzystuje środki z Europejskiego Funduszu Społecznego do realizacji m.in. projektów zagranicznej mobilności uczniów.

Projekt „Wędrówka Trójki przez kulturę i tradycję oraz przyrodę Grecji” odpowiada na  potrzeby uczniów w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych, językowych, kulturowych, historycznych, a także przyrodniczych.

Nasi uczniowie oraz uczniowie partnerskiej szkoły Karavana Private School w mieście Larisa w trakcie 10 dni edukacyjnych będą realizować założenia projektowe, takie jak doskonalenie umiejętności komunikacji w języku angielskim, podniesienie kompetencji cyfrowych, praca w grupie międzynarodowej, poznanie kultury, zwyczajów, sposobu życia w Grecji, lepsze rozumienie relacji i zależności we współczesnym świecie, doskonalenie umiejętności interpersonalnych, kształtowanie postaw otwartości, komunikatywności, rozwijanie kreatywności, samodyscypliny, odpowiedzialności. Inspiracją będzie mitologia grecka oraz przyroda Grecji.

W celu poznania Grecji w szkole trwa Tydzień Grecki, w trakcie którego dźwięki greckiej muzyki oraz zapachy tradycyjnych greckich potraw,  postaci ubrane w stroje z greckimi symbolami i barwami  przenoszą nas  do tego urokliwego kraju. Uczniowie poznają kulturę, tradycję, zwyczaje, symbole narodowe, zabytki Grecji. Powstały plakaty i prezentacje promujące ten kraj, uczniowie samodzielnie przygotowali tradycyjną grecką sałatkę, deser z musem truskawkowym, upiekli tradycyjne greckie ciasteczka Kourabiedes, przebierali się w stroje z greckimi motywami i barwami, a nawet śpiewali po grecku.

M.G.