„Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

W związku z ubieganiem się Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi o certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” uczniowie i nauczyciele podjęli szereg działań we współpracy z instytucjami zewnętrznymi. Jednym z nich jest przygotowanie witryny promującej hasło szkoły: „Gdy ktoś kogoś źle traktuje idź mu pomóż to nic nie kosztuje. Krzywdzić innych głupia sprawa przemoc to nie jest zabawa”.

Koordynator z opiekunami

„DZIECKO CHCE BYĆ DOBRE. JEŚLI NIE UMIE – NAUCZ. JEŚLI NIE WIE- WYTŁUMACZ. JEŚLI NIE MOŻE – POMÓŻ” Janusz Korczak

Dziękujemy Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi za zaproszenie do udziału w Kampanii „Pomarańczowej Wstążki”. Razem z Wami chcemy promować dzieciństwo bez przemocy i bezpieczeństwo w szkole. Z doniosłym hasłem szkoły „Gdy ktoś kogoś źle traktuje, idź mu pomóż, to nic nie kosztuje. Krzywdzić innych głupia sprawa, przemoc to nie jest zabawa!” oraz ciągle aktualnymi słowami Janusza Korczaka dołączamy się do akcji! Przypominamy jednocześnie rodzicom, młodzieży, dzieciom o ofercie naszej jednostki:

 Szkoła dla rodziców i wychowawców – wzmocnienie kompetencji wychowawczych

 Program korekcyjno – edukacyjny – nauka bezprzemocowej komunikacji w rodzinie

 Socjoterapia dla dzieci i młodzieży – kreatywne spędzenie czasu wśród rówieśników

 Indywidualne sesje psychologiczne

 Poradnictwo prawne

Dnia 8 listopada 2021r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Pomarańczowa wstążka” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki odbyły się warsztaty „Nie zgadzam się na przemoc” przeprowadzone przez pracownika OPS Panią Agnieszkę Zarzycką. Warsztaty miały na celu uwrażliwienie wychowanków na krzywdę drugiego człowieka i tym samym zaniechanie stosowania agresji i przemocy.

Koordynator z wychowawcami

„Czy jesteś w sieci czy realu, nie rań innych” to hasło przewodnie klasy 6a w akcji Pomarańczowej Wstążki. Znalazło się ono na naszym plakacie oraz w trakcie rozmów o zapobieganiu agresji i przemocy w szkole. Na koniec raczyliśmy się pysznymi pomarańczowymi galaretkami.

Małgorzata Górko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *