Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej   rozpoczynają udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. ,,Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”. Czas realizacji projektu: październik 2021 – czerwiec 2022.

Przygoda z
małpką
Iwoną
rozpoczęta

Uczniowie klasy 1a i 1 c oraz grupa Delfinków zapoznały się z małpką i wykonały „Gaj Życzliwości”. Pełne entuzjazmu po wykonaniu pierwszego zadania są gotowe na kolejne wspólne przygody.

W związku z Światowym Dniem Mycia Rąk obchodzonym 15 października zorganizowaliśmy akcję edukacyjną przypominającą, jak prawidłowo myć dłonie i kiedy powinniśmy to robić. Mycie rąk to prosta czynność, która może uratować nas od wielu groźnych chorób.

14 listopada Dzień Seniora Z okazji tego dnia przedszkolaki i pierwszaki wykonały karki z życzeniami oraz złożyły obietnicę Małpce Iwonie „Będziemy tak robić, by starsi tylko z dobrej strony nas znali, by czuli się przez nas kochani oraz szanowani”

Dzień bez oleju palmowego

Dzień bez opakowań foliowych

W ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną” – Delfinki dowiedziały się jak mogą pomóc planecie i wszystkim istotom żyjącym na niej robiąc zakupy. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały historii gołębia, który zaplątał się w foliową reklamówkę. Następnie zaprojektowały swoją przyjazną środowisku torbę na zakupy.

Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest w kwietniu, ale promowanie ochrony środowiska i poszerzanie świadomości ekologicznej powinno odbywać się przez cały rok. Każdy z nas, każdego dnia może podejmować działania, aby wspólnie pracować nad poprawą jakości naszego życia. Taką świadomość staramy się wpajać naszym dzieciom, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie…”