WYCIECZKA DO WARSZAWY WSPÓŁFINANSOWANA z PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

Uczniowie naszej szkoły skorzystali z programu ,, Poznaj Polskę” , w ramach którego nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z MEiN na organizację wycieczki. 


Cel programu:dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra, do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki, w ramach czterech obszarów edukacyjnych: śladami Polskiego Państwa Podziemnego; śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego; kultura i dziedzictwo narodowe; największe osiągnięcia polskiej nauki.

Celem naszej wyprawy było zwiedzanie Warszawy. Podczas wyjazdu zrealizowaliśmy punkty i założenia programowe projektu, takie jak: 

Centrum Nauki Kopernik- poznawanie nauki i techniki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń w dziedzinie iluzji, postrzegania świata, kolorów, reagowania zmysłów na świat, zrozumienie zjawiska fal i prądu. 

Ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego- edukowanie młodzieży o potrzebie kontaktu z przyrodą, jej ochrony, poznawanie roślin oraz całej przyrody.

Muzeum Powstania Warszawskiego- zdobycie wiadomości o powstaniu warszawskim poprzez zwiedzanie nowoczesnych, multimedialnych wystaw, które stanowiły żywą lekcję historii.

Muzeum Łazienki Królewskie- uczniowie z przewodnikiem zwiedzali jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycznym jakim jest Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów, poznając jego historię,  architekturę, wnętrza. 

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE W SP3

W dniach 30.05.2022r. i 08.06.2022r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3      im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi warsztaty profilaktycznemające na celu ukierunkowanie na profilaktykę uzależnień w środowisku młodzieży                                i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu psychoaktywnych środków zastępczych.            W ramach warsztatów podejmowane były działania informacyjno-edukacyjne, zwracające szczególną uwagę na problemy zdrowotne, jakie wynikają z korzystania ze substancji psychoaktywnych. 

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe warsztaty Pani Ewie Bolewskiej pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi i dla sierż. szt. Marty Anuszkiewicz pracownika Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

 

Wycieczka do lasu

8 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 5b i 6a wraz z wychowawcami uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Udali się do Nadleśnictwa Gołdap, gdzie poznali środowisko lasu.

Mieliśmy niepowtarzalną okazję obserwować unikatowe walory przyrodniczo- krajobrazowe. Na Leśnej Ścieżce Dydaktycznej podziwialiśmy wyjątkowo wysokie okazy sosny, poznaliśmy warstwy lasu i jego mieszkańców.

Po marszu udaliśmy się do altany, gdzie każdy z apetytem zajadał się kiełbaskami z ogniska.

Chwila wypoczynku to także zabawa, rozwiązywaliśmy karty pracy i quizy zgodne z tematyką wycieczki.

Bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślinny i zwierzęcy. Dzieci nauczyły się właściwego i opiekuńczego stosunku do środowiska naturalnego, rozumieją jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie.

Podczas wycieczki dopisywała nam cudowna wiosenna pogoda oraz wyśmienite humory.

Małgorzata Górko, Ewa Zaremba

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi 10 w Polsce

🏐🏐Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi 10. w Polsce 🏐🏆🏐🥇Fantastyczni siatkarze SP 3 Gołdap zajęli doskonałe 10. miejsce w Polsce podczas Finału Krajowego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Czwórek” Chłopców w Głuchołazach, województwo opolskie (2-5.06.2022). Ogromne gratulacje dla Jakuba Czernickiego, Nikolasa Krynickiego, Mateusza Repowa, Doriana Pietrzaka, Mikołaja Rawinisa, Tomasza Pańczuka, Oliwiera Żbikowskiego, Michała Mora, Michała Sadowskiego, Bartosza Klisza i Filipa Budlewskiego. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza walczyli na parkiecie hali „Banderoza” jak lwy, wygrywając cztery pojedynki. Chłopcy ograli: PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, SP 3 Leżajsk, SP 3 Sulechów, SP 3 Nysa. Dodatkowo wygrali seta z drużyną SP 158 Warszawa i byli bardzo bardzo blisko pokonania SP 18 Kalisz, prowadzili 1:0 i mieli nawet w górze piłkę meczową, ale nie udało się. Walczyli z najlepszymi z najlepszych w Polsce, jestem z Was bardzo dumny 🏆🏐🏆🥇💪

Minisiatkówka. XXVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Kinder Joy of moving 2022

Siatkarze z „Trójki” wywalczyli wymarzony awans na Finał Polski

W niedzielę, 8 maja na dwóch halach w Elblągu odbył się ostatni VI Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. Młodzi adepci siatkówki jak zawsze rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2011 i mł.), trójek (2010 i mł.) oraz czwórek (2009 i mł.) siatkarskich. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim w Kętrzynie, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej (Gliwice) gdzie wystąpią najlepsi z najlepszych w Polsce. Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. I właśnie takiego zaszczytu dostąpili młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W kategorii „dwójek” chłopcy: Nikodem Juklewicz, Jan Urbanowicz i Juliusz Buraczewski po raz czwarty zostali zwycięzcami wojewódzkiego turnieju (pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej) i już awansowali do Finału Polski. Złote medale i marzenie młodych chłopaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 o awansie zostało spełnione. Dekoracja najlepszy drużyn odbędzie się dopiero 28 maja na finale województwa w Kętrzynie. W Elblągu w „dwójkach” grały jeszcze dwa gołdapskie zespoły: Tymoteusz Kołodziej i Dawid Jaźwiński zajęli miejsce 6, a Miłosz Buraczewski, Filip Skrocki i Maciej Rawinis miejsce 9. Z dobrej strony pokazały się zespoły „trójek” walczące o finał województwa. Pierwszy zespół (Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski) zajął miejsce 2, a zespół drugi (Bartosz Klisz, Oliwier Żbikowski, Michał Mor) zajął miejsce 6. Z bardzo dobrej strony pokazał się zespół „czwórek” walczący o finał polski. Chłopcy (Nikolas Krynicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak, Jakub Czernicki) zajęli trzecią lokatę. Cztery gołdapskie drużyny czeka jeszcze stracie w finale województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 28 maja 2022 roku w Kętrzynie. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w lipcu w Gliwicach zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. W Gliwicach młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w dziesięciu ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty.  Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz IKS Atak Elbląg.

Dzień Życzliwości

 Dnia 12.05.2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Klasy wykonały łańcuchy życzliwości a najdłuższy mierzył  347,15 m.  Po szkole krążyła poczta życzliwości a drzwi klas zostały ozdobione kolorowymi emotkami. W szkole obowiązywał dziś kolor żółty i dobry humor. Pamiętajmy aby być miłym i życzliwym na co dzień a nie tylko od święta.

Koordynatorzy akcji

WIZYTA ZERÓWEK W STRAŻY POŻARNEJ

6 i 11 maja grupa 0a, 0b i 0c odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Dzieci zostały zaproszone do sali edukacyjnej, w której z wielkim zaciekawieniem słuchały pogadanki o bezpieczeństwie, akcjach ratunkowych oraz obejrzały film edukacyjny. Przedszkolaki mogły obejrzeć samochody ratowniczo – gaśnicze. Miały również możliwość wejścia do wozu strażackiego. W ramach zajęć strażacy zaprezentowali zjazd z ześlizgu strażackiego oraz próbny wyjazd wozu do akcji ratunkowej.

DZIĘKUJEMY FUNKCJONARIUSZOM KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ.

Wicemistrzynie z SP3 Gołdap

Dnia 11.05.2022 r. w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych . Drużyna Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w składzie: Anna Przystawska, Amelia Kuptel, Aleksandra Wińska, Michalina Jasińska, Zuzanna Jasińska, Julia Frydrych, Maria Makowska, Alicja Jankowska, Zofia Zarzecka, Nadia Becz zajęła II miejsce. Za bardzo dobrą grę: Anna Przystawska i Amelia Kuptel otrzymały statuetki „Najlepsza Zawodniczka”.

Fizyka i chemia łatwiejsza niż myślisz

4 maja 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs “Fizyka i chemia łatwiejsza niż myślisz”.

Konkurs był adresowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych, a jego celem popularyzacja nauk ścisłych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych, dostrzeganie i rozumienie elementarnych zjawisk fizyki i chemii, budzenie twórczej aktywności u młodzieży.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie propozycji ciekawego doświadczenia fizycznego lub chemicznego, które należało przeprowadzić samodzielnie bądź dwuosobowych  grupach, następnie opisanie prezentowanego zjawiska  i wniosków z przeprowadzonego doświadczenia. Relację z przebiegu eksperymentu należało dostarczyć w formie filmu. Ocenie podlegał poziom merytoryczny oraz sposób prezentacji doświadczenia.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce– Katarzyna Siejwa kl.7c

II miejsce– Oskar Kozłowski kl. 7a

III miejsce– Nikola Czarnecka kl. 7e

Wyróżnienia: Aurelia Łosko, Karol Nowak, Agata Roczeń, Natalia Krętowska, Natalia Radzewicz, Aleksandra Gryszkowska. Maja Brzezińska, Natalia Koziej, Darek Jurgielewicz, Kler Muszyńska, Inga Naszkiewicz, Amelia Przekop, Oliwia Przekop, Heorhi Dobrahost.

Gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

Nauczyciele: Urszula Becz, Anna Janonis-Klimko