Dzień Matki

Samorząd Uczniowski z okazji nadchodzącego Dnia Matki przygotował wyjątkowy montaż słowno – muzyczny. Wszystkim Kochanym Mamom składamy najlepsze życzenia 💐 Samorząd Uczniowski z opiekunami

Słodko- gorzka prawda o cukrze

Dnia 17 maja 2021r. uczniowie klas 6 c i 8b poprzez obecność na zajęciach w szkole i platformę Zoom połączyli się z Panią dr Julią, aby dowiedzieć się słodko-gorzkiej prawdy o fruktozie. Cukier jest ważny w naszym życiu, ale czy na pewno ? Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu , następnie swoją nowo zdobytą wiedzę sprawdzili poprzez Quiz na Kahoot. Trzy osoby które zdobyły najwyższy wynik otrzymają nagrody ufundowane przez organizatora lekcji online. Karolina Rzędzian

4 Maja Dzień Strażaka👨‍🚒👩‍🚒👨‍🚒👩‍🚒Strażak to jest kawał zucha

Jedzie tam, gdzie ogień bucha🔥

Leje wodą w lewo, w prawo 💧💧

Gasząc pożar z wielką wprawą.

WSZYSTKIM STRAŻAKOM ŻYCZYMY BEZPIECZNEJ SŁUŻBY I SZCZĘŚLIWYCH POWROTÓW Z AKCJI

Piramida zdrowego żywienia

Uczniowie klasy 1B rozmawiali o piramidzie zdrowego żywienia, doborze produktów bogatych w witaminy w codziennym żywieniu. Dzieci rozwiązywały zadania : wyszukiwały zdrowe produkty, rysowały owoce i warzywa, śpiewały piosenki związane z tematem zdrowego odżywiania. Na zakończenie i podsumowanie zajęć zrobiliśmy zdrowe, smaczne koktajle owocowe.

Kangur 2021

W tym roku tylko 25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2021.W warunkach pandemii część szkół zorganizowała konkurs w formie zdalnej, natomiast my daliśmy uczniom możliwość rozwiązywania zadań w szkole.

78 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., w getcie warszawskim wybuchło powstanie. Było ono największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a także pierwszym powstaniem wielkomiejskim w okupowanej Europie. Uczniowie Naszej szkoły także uczcili pamięć. Uczniowie klasy 8b przygotowali plakaty a klasa 3c zakodowała żonkila.

„Wielkanocna Kartka dla Bohatera”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w  Gołdapi uczestniczyli jak co roku w akcji „Wielkanocna Kartka dla Bohatera”, przygotowali kartki z życzeniami, które zostały przekazane w formie elektronicznej Kombatantom walk o niepodległość Polski.

Saint Patrick’s Day w klasie 2c

17 marca w czasie lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 2c poznali słownictwo związane z Dniem Świętego Patryka, symbole charakterystyczne dla tego święta oraz jego historię. Dominował oczywiście kolor zielony – w ubraniach, które dzieci miały na sobie tego dnia, a także w zorganizowanym przez rodziców poczęstunku, było zielone ciasto i owoce oraz zielony sok. Uczniom bardzo spodobało się to „zielone święto”.