Drużyna dziewcząt SP 3 Gołdap najlepsza w województwie

Piłka Ręczna. Mrągowski finał województwa

W czwartek, 6 października na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie rozegrano Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W turnieju wystąpiło pięć najlepszych drużyn z województwa, które zagrały ze sobą systemem każdy z każdym. Ogomny sukces w imprezie wojewódzkiej odniosły młode piłkarki ręczne Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi, które wygrały wszystkie czwartkowe spotknia i wywalczyły złote medale. Zespół w składzie: Amelia Kuptel, Anna Przystawska, Zuzanna Jasińska, Michalina Jasińska, Zofia Zarzycka, Maria Makowska, Alicja Jankowska, Julia Frydrych, Aleksandra Wińska pokonał 22:7 – SP 7 Giżycko, 19:4 – SP 4 Ostródę, 15:10 – SP 4 Mrągowo oraz po serii rzutów karnych – SP 1 Bartoszyce (w regulaminowym czasie było 9:9) i zajął pierwsze miejsce. W nagrodę zespoły otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Zawody zorganizował Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy i Szkoła Podstawowa nr 4 w Mrągowie z Jackiem Starczewskim na czele.