Uwaga!!! Uwaga!!!

Zapraszamy uczniów klas 1-8, Szkoły Podstawowej nr 3 do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie

„ Jedna Planeta”. Konkurs składa się z 2 etapów:
 Etap 1: od 4 do 29 kwietnia 2022 r. – obserwacje pogody,
 Etap 2: od 16 maja do 10 czerwca 2022 r. – prognozowanie pogody.
 Lista zwycięzców ogłoszona zostanie 21 czerwca 2022 r. Liczy się ilość i każdy z rodziny może dołączyć do obserwowania pogody, zwiększając w ten sposób szansę na zwycięstwo. Do wygrania atrakcyjne nagrody!!!

INSTRUKCJA: Konkurs odbędzie się w formule online przy użyciu aplikacji mobilnej „Meteo IMGW Prognoza dla Polski”. Darmową Aplikację należy pobrać w sklepie z aplikacjami na urządzenia mobilne w systemach iOS lub Android:
1) Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.imgw.meteo&gl=PL
2) iOS: https://apps.apple.com/pl/app/meteo-imgw-prognoza-dla-polski/id1530352176?l=pl

Po pobraniu aplikacji, Uczestnik wpisuje numer ewidencyjny RSPO dla danej Szkoły (26302) i wyraża zgodę na rejestrację. Następnie rozwiń menu, znajdź konkurs i dodaj raport o:

1) aktualnym zachmurzeniu: bezchmurnie, zachmurzenie małe, zachmurzenie częściowe, pochmurno;
2) zjawiskach meteorologicznych występujących w czasie obserwacji lub do 30 min. przed obserwacją: deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg, krupa śnieżna, mżawka, burza, mgła, brak zjawisk;
3) aktualnej temperaturze powietrza w pełnych stopniach Celsjusza (°C);
4) kierunku wiatru według 8-stopniowej róży wiatrów, tj.: wiatr z północy, wiatr z północnego wschodu, wiatr ze wschodu, wiatr z południowego wschodu, wiatr z południa, wiatr z południowego zachodu, wiatr z zachodu, wiatr z północnego zachodu; a w przypadku braku możliwości ustalenia kierunku wiatru wybór opcji: „kierunek niemożliwy do ustalenia”;
5) sile wiatru: słaby, umiarkowany, silny.

Konkurs polega na obserwowaniu pogody w bieżącej lokalizacji Uczestnika i zgłaszaniu obserwacji wybranych elementów meteorologicznych (tzw. raporty pogodowe) za pomocą Aplikacji.
Uczestnik może wysłać maksymalnie jeden raport pogodowy na dobę, przy czym doba liczona jest od godziny 07:00 bieżącego dnia do godziny 06:59 dnia następnego.

Życzymy wytrwałości i dobrej zabawy!!!!               

Nauczyciele: Urszula Becz oraz Anna Janonis-Klimko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *