Fizyka i chemia łatwiejsza niż myślisz

4 maja 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs “Fizyka i chemia łatwiejsza niż myślisz”.

Konkurs był adresowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych, a jego celem popularyzacja nauk ścisłych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych, dostrzeganie i rozumienie elementarnych zjawisk fizyki i chemii, budzenie twórczej aktywności u młodzieży.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie propozycji ciekawego doświadczenia fizycznego lub chemicznego, które należało przeprowadzić samodzielnie bądź dwuosobowych  grupach, następnie opisanie prezentowanego zjawiska  i wniosków z przeprowadzonego doświadczenia. Relację z przebiegu eksperymentu należało dostarczyć w formie filmu. Ocenie podlegał poziom merytoryczny oraz sposób prezentacji doświadczenia.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce– Katarzyna Siejwa kl.7c

II miejsce– Oskar Kozłowski kl. 7a

III miejsce– Nikola Czarnecka kl. 7e

Wyróżnienia: Aurelia Łosko, Karol Nowak, Agata Roczeń, Natalia Krętowska, Natalia Radzewicz, Aleksandra Gryszkowska. Maja Brzezińska, Natalia Koziej, Darek Jurgielewicz, Kler Muszyńska, Inga Naszkiewicz, Amelia Przekop, Oliwia Przekop, Heorhi Dobrahost.

Gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

Nauczyciele: Urszula Becz, Anna Janonis-Klimko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *