Minisiatkówka. XXVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Kinder Joy of moving 2022

Siatkarze z „Trójki” wywalczyli wymarzony awans na Finał Polski

W niedzielę, 8 maja na dwóch halach w Elblągu odbył się ostatni VI Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. Młodzi adepci siatkówki jak zawsze rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2011 i mł.), trójek (2010 i mł.) oraz czwórek (2009 i mł.) siatkarskich. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim w Kętrzynie, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej (Gliwice) gdzie wystąpią najlepsi z najlepszych w Polsce. Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. I właśnie takiego zaszczytu dostąpili młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W kategorii „dwójek” chłopcy: Nikodem Juklewicz, Jan Urbanowicz i Juliusz Buraczewski po raz czwarty zostali zwycięzcami wojewódzkiego turnieju (pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej) i już awansowali do Finału Polski. Złote medale i marzenie młodych chłopaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 o awansie zostało spełnione. Dekoracja najlepszy drużyn odbędzie się dopiero 28 maja na finale województwa w Kętrzynie. W Elblągu w „dwójkach” grały jeszcze dwa gołdapskie zespoły: Tymoteusz Kołodziej i Dawid Jaźwiński zajęli miejsce 6, a Miłosz Buraczewski, Filip Skrocki i Maciej Rawinis miejsce 9. Z dobrej strony pokazały się zespoły „trójek” walczące o finał województwa. Pierwszy zespół (Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski) zajął miejsce 2, a zespół drugi (Bartosz Klisz, Oliwier Żbikowski, Michał Mor) zajął miejsce 6. Z bardzo dobrej strony pokazał się zespół „czwórek” walczący o finał polski. Chłopcy (Nikolas Krynicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak, Jakub Czernicki) zajęli trzecią lokatę. Cztery gołdapskie drużyny czeka jeszcze stracie w finale województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 28 maja 2022 roku w Kętrzynie. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w lipcu w Gliwicach zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. W Gliwicach młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w dziesięciu ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty.  Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz IKS Atak Elbląg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *