Wycieczka do lasu

8 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 5b i 6a wraz z wychowawcami uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Udali się do Nadleśnictwa Gołdap, gdzie poznali środowisko lasu.

Mieliśmy niepowtarzalną okazję obserwować unikatowe walory przyrodniczo- krajobrazowe. Na Leśnej Ścieżce Dydaktycznej podziwialiśmy wyjątkowo wysokie okazy sosny, poznaliśmy warstwy lasu i jego mieszkańców.

Po marszu udaliśmy się do altany, gdzie każdy z apetytem zajadał się kiełbaskami z ogniska.

Chwila wypoczynku to także zabawa, rozwiązywaliśmy karty pracy i quizy zgodne z tematyką wycieczki.

Bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślinny i zwierzęcy. Dzieci nauczyły się właściwego i opiekuńczego stosunku do środowiska naturalnego, rozumieją jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie.

Podczas wycieczki dopisywała nam cudowna wiosenna pogoda oraz wyśmienite humory.

Małgorzata Górko, Ewa Zaremba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *