WYCIECZKA DO WARSZAWY WSPÓŁFINANSOWANA z PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

Uczniowie naszej szkoły skorzystali z programu ,, Poznaj Polskę” , w ramach którego nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z MEiN na organizację wycieczki. 


Cel programu:dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra, do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki, w ramach czterech obszarów edukacyjnych: śladami Polskiego Państwa Podziemnego; śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego; kultura i dziedzictwo narodowe; największe osiągnięcia polskiej nauki.

Celem naszej wyprawy było zwiedzanie Warszawy. Podczas wyjazdu zrealizowaliśmy punkty i założenia programowe projektu, takie jak: 

Centrum Nauki Kopernik- poznawanie nauki i techniki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń w dziedzinie iluzji, postrzegania świata, kolorów, reagowania zmysłów na świat, zrozumienie zjawiska fal i prądu. 

Ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego- edukowanie młodzieży o potrzebie kontaktu z przyrodą, jej ochrony, poznawanie roślin oraz całej przyrody.

Muzeum Powstania Warszawskiego- zdobycie wiadomości o powstaniu warszawskim poprzez zwiedzanie nowoczesnych, multimedialnych wystaw, które stanowiły żywą lekcję historii.

Muzeum Łazienki Królewskie- uczniowie z przewodnikiem zwiedzali jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycznym jakim jest Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów, poznając jego historię,  architekturę, wnętrza. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *